Leifheit Elektryczna ściągaczka DRY&CLEAN 51021 – szybkie mycie bez smug
Jeśli chcesz, by okna wyglądały jak po wizycie profesjonalisty, a jednocześnie nie tracić czasu na długie wycieranie, Leifheit Elektryczna ściągaczka DRY&CLEAN 51021 jest rozwiązaniem stworzonym do codziennej wygody. To elektryczna ściągaczka do szyb, która łączy sprytne mycie z odsysaniem wody – dzięki czemu na powierzchniach nie zostają smugi ani ścieki brudnej cieczy.
W praktyce oznacza to mniej pracy „po fakcie”: myjesz, a następnie odkurzasz szybę, zbierając wodę od razu w trakcie. Efekt? Błyszczące okna, lustra, płytki i kabiny prysznicowe, bez męczącego wycierania do sucha.
Model DRY&CLEAN działa w całym domu – zarówno na typowych oknach, jak i na gładkich powierzchniach o różnym kształcie. Z powodzeniem poradzi sobie też tam, gdzie zwykła ściągaczka sprawia trudność, np. przy większych przeszkleniach.
System 360° i automatyczny StandBy – moc tam, gdzie jej potrzebujesz
Jednym z największych atutów urządzenia jest system 360°. Pozwala pracować w różnych pozycjach: ukosem, poziomo, a nawet „nad głową”. To szczególnie istotne przy sprzątaniu okien dachowych, ogrodów zimowych czy wysoko umieszczonych szyb, gdzie łatwo o nierównomierne zbieranie wody.
Leifheit zastosował także inteligentny tryb StandBy. Urządzenie przełącza się na pełną moc dopiero w momencie kontaktu z szybą, a w czasie przerw oszczędza energię. W efekcie możesz pracować dłużej bez koniecznego przerywania cyklu.
Producent deklaruje do 35 minut pracy na jednym ładowaniu, co odpowiada około 100 m² czyszczonej powierzchni przy pełnej mocy. To komfortowe tempo, które sprawia, że mycie okien nie zajmuje całego dnia.
Wygodny zasięg dzięki systemowi Click i akumulatorowi litowo-jonowemu
DRY&CLEAN pasuje do wszystkich drążków z systemem Click marki Leifheit. Dzięki temu możesz łatwo dopasować długość i sposób pracy do swoich potrzeb – od standardowych okien w mieszkaniu po trudnodostępne przeszklenia na wyższych kondygnacjach.
W zestawie znajduje się drążek o długości 43 cm z systemem zatrzaskowym, co umożliwia dostęp do okien o wysokości do 2,40 m. To realna oszczędność czasu i wygoda, bo nie zawsze trzeba sięgać po drabinę.
Urządzenie korzysta z akumulatora litowo-jonowego o długiej żywotności. W codziennym użytkowaniu oznacza to stabilną pracę i mniej obaw o szybkie zużycie źródła zasilania.
Producent podkreśla również, że zestaw jest wyprodukowany w Europie, a konstrukcja została zaprojektowana z myślą o prostym czyszczeniu – m.in. dzięki wyjątkowo dużemu otworowi zbiornika.
W zestawie także spryskiwacz 2w1: mycie i gotowy płyn 500 ml
Leifheit Elektryczna ściągaczka DRY&CLEAN 51021 to nie tylko odsysanie wody. W komplecie znajduje się również spryskiwacz do szyb z myjką i płynem w butelce 500 ml (symbol 51165 Window Spray Cleaner), czyli urządzenie 2w1 do spryskiwania i mycia.
To rozwiązanie eliminuje typowe problemy domowego mycia: nie musisz przenosić wiadra z roztworem ani samodzielnie mieszać preparatów. Płyn jest gotowy do użycia, a po zużyciu można dokupić i wymienić butelkę.
W zestawie zastosowano giętki przegub, który ułatwia dopasowanie ruchu podczas mycia. Dzięki temu mycie okien przebiega sprawniej, a praca jest bardziej precyzyjna, także przy nietypowych ustawieniach szyb.
Micro duo i kształt myjki – skuteczne usuwanie nawet mocnych zabrudzeń
W spryskiwaczu zastosowano nakładkę micro duo wykonaną z dwóch rodzajów włókien. Jej zadaniem jest usuwanie nawet silnych zabrudzeń bez nadmiernego szorowania.
Specjalny kształt myjki zwiększa efektywność mycia, a praktyczny, prostokątny format ułatwia czyszczenie także wąskich okien – np. tych ze szprosami.
Dodatkowo jest nakładka zachodząca na brzegi, dzięki której można jednocześnie umyć ramy okienne i szprosy. To szczególnie ważne, gdy chcesz uzyskać równy efekt na całej powierzchni przeszklenia.
Akcesoria do wąskich powierzchni i kompatybilność z systemem Click
Jeżeli w Twoim domu są miejsca wymagające bardziej precyzyjnego odsysania, producent przewiduje możliwość rozbudowy zestawu. Oddzielnie dostępna jest wymienna 17 cm dysza do odsysania – przeznaczona do wąskich powierzchni, takich jak np. okna szprosowe.
To dobry wybór, gdy chcesz utrzymać ten sam standard czystości także w detalach. W praktyce mniejsza dysza pomaga zbierać wodę dokładniej tam, gdzie większa końcówka mogłaby gorzej „dosięgnąć” krawędzi.
Warto też pamiętać o systemie Click, który umożliwia łączenie drążków i końcówek. Dzięki temu jeden drążek może służyć do różnych prac porządkowych, a magazynowanie sprzętu jest prostsze.
| Specyfikacja | Dane |
|---|---|
| Produkt | Leifheit Elektryczna ściągaczka DRY&CLEAN 51021 |
| SKU | 513a0f7ec973 |
| Cena | 225 zł |
| Symbol zestawu | 51021 |
| W zestawie spryskiwacz | Window Spray Cleaner (51165) z myjką i płynem |
| Pojemność butelki z płynem | 500 ml |
| System pracy | System 360° |
| Tryb oszczędzania | StandBy (pełna moc po kontakcie z szybą) |
| Czas pracy na jednym ładowaniu | do 35 minut |
| Powierzchnia na jednym ładowaniu | ok. 100 m² |
| Zasilanie | akumulator litowo-jonowy o długiej żywotności |
| Długość drążka w zestawie | 43 cm |
| Dostęp wysokościowy z drążkiem | do 2,40 m |
| Kompatybilność | drążki z systemem Click marki Leifheit |
| Wymienna dysza (opcjonalnie) | 17 cm dysza do odsysania – do wąskich powierzchni (dostępna oddzielnie) |
| Materiał/produkcja | wyprodukowano w Europie |
| Ułatwienie czyszczenia zbiornika | wyjątkowo duży otwór zbiornika |
- Odkurzanie bez smug i ściekającej wody – zbieranie wody w trakcie pracy.
- Pełna moc w dowolnej pozycji dzięki systemowi 360° i StandBy.
Do jakich powierzchni sprawdza się DRY&CLEAN?
Ten zestaw jest stworzony do mycia i odsysania wody z wszystkich gładkich powierzchni. Najczęściej wybierane zastosowania to okna i lustra, ale urządzenie poradzi sobie też z płytkami oraz kabiny prysznicowymi.
W praktyce oznacza to, że w jednym domowym rytuale sprzątania możesz ogarnąć kilka stref bez przełączania się między narzędziami. Najpierw myjesz powierzchnię, a potem odkurzasz ją tak, aby nie zostały smugi ani mokre ślady.
Co ważne, odkurzacz działa „w każdej pozycji”, więc zbiera wodę z szyb także wtedy, gdy powierzchnia jest pozioma albo znajduje się nad Twoją głową. To ułatwia pracę w nietypowych miejscach.
Jeśli szukasz sprzętu, który przyspiesza sprzątanie, a jednocześnie daje efekt „wow” – Leifheit Elektryczna ściągaczka DRY&CLEAN 51021 jest dokładnie w tym kierunku: mycie i odsysanie w jednym podejściu, z inteligentnym trybem gotowości i wsparciem w postaci systemu Click.
Możesz więc myć szybciej, czyściej i wygodniej – bez rozchlapywania i bez wielokrotnego poprawiania miejsc, które wcześniej wymagały dodatkowego wycierania.