VELODES SILK- SYSTEM ZAMKNIĘTY 1L – dezynfekcja, która działa szybko i jest komfortowa
VELODES SILK- SYSTEM ZAMKNIĘTY 1L to alkoholowy preparat gotowy do użycia, stworzony z myślą o codziennej higienie w miejscach, gdzie liczy się skuteczność oraz przewidywalne procedury. Sprawdza się zarówno w obszarze medycznym, jak i w sektorze żywnościowym, w warunkach przemysłowych i domowych, a także w zakładach użyteczności publicznej.
To rozwiązanie przeznaczone do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji rąk, a także do dezynfekcji powierzchni mających i niemających kontaktu z żywnością. W praktyce oznacza to mniej chaosu podczas wykonywania procedur – masz jeden produkt do kluczowych zadań w obszarze higieny.
Warto podkreślić, że preparat jest łagodny dla skóry dzięki pH oraz zawiera substancję pielęgnującą – glicerynę, co pomaga ograniczyć nieprzyjemne odczucia po użyciu alkoholu. Dodatkowo został przebadany dermatologicznie.
Skuteczność potwierdzona badaniami – od bakterii po wirusy
VELODES SILK- SYSTEM ZAMKNIĘTY 1L wykazuje działanie bakteriobójcze oraz bójcze wobec prątków gruźlicy. W zakresie drożdży preparat działa drożdżakobójczo, a w przypadku wirusów obejmuje m.in. wirusy o określonej wrażliwości na alkohol.
Producent wskazuje skuteczność wobec wybranych wirusów, w tym Rota i Noro (ograniczone wirusobójcze) oraz wirusów osłonkowych – w tym Vaccinia, BVDV, HIV, HBV, HCV i Corona. Takie spektrum działania sprawia, że produkt dobrze wpisuje się w realne potrzeby obiektów, gdzie ryzyko zakażeń jest zróżnicowane.
Co ważne, gwarancja skuteczności jest potwierdzona badaniami, a efekty można uzyskać w jasno określonym czasie kontaktu – co ułatwia prowadzenie procedur zgodnych z wymaganiami.
Jak szybko działa? Higieniczna i chirurgiczna dezynfekcja rąk
Jedną z największych zalet VELODES SILK- SYSTEM ZAMKNIĘTY 1L jest krótki czas działania oraz czytelna procedura. Dla użytkownika oznacza to sprawniejsze wykonywanie obowiązków, zwłaszcza w miejscach o dużym natężeniu pracy.
Dla higienicznej dezynfekcji rąk (wg EN 1500) stosuje się 2 x 3 ml preparatu. Ręce wciera się przez 30 sekund, czyli w praktyce w dwóch etapach po 15 sekund.
Dla chirurgicznej dezynfekcji rąk (wg EN 12791) schemat obejmuje 2 x 3 ml, a czas wcierania wynosi 3 minuty (2 x 90 sekund). Kluczowe jest utrzymanie rąk w stałej wilgotności poprzez uzupełnianie preparatu przez cały czas trwania procedury.
Dezynfekcja powierzchni – spryskaj i pozwól wyschnąć
VELODES SILK- SYSTEM ZAMKNIĘTY 1L może być wykorzystywany także do dezynfekcji powierzchni. W zależności od obszaru zastosowania obejmuje powierzchnie mające i niemające kontaktu z żywnością, a także powierzchnie nieinwazyjnych wyrobów medycznych.
Aby wykonać dezynfekcję powierzchni, należy spryskać preparatem z odległości około 30 cm i pozostawić do wyschnięcia. To podejście jest wygodne w codziennej pracy, bo nie wymaga skomplikowanych czynności po aplikacji.
Jednocześnie trzeba pamiętać o ograniczeniach: nie stosować na delikatnych powierzchniach wrażliwych na działanie alkoholi, np. na szkło akrylowe.
| Parametr | Dane |
|---|---|
| Nazwa | VELODES SILK- SYSTEM ZAMKNIĘTY 1L |
| SKU | 98ec6452ce1a |
| Cena | 32 zł |
| Postać | płynna, gotowy do użycia |
| Skład (substancje czynne w 100 g) | etanol 63,7 g; propan-2-ol 6,3 g |
| Higieniczna dezynfekcja rąk (EN 1500) | 2 x 3 ml, 30 sekund (2 x 15 s) |
| Chirurgiczna dezynfekcja rąk (EN 12791) | 2 x 3 ml, 3 minuty (2 x 90 s); utrzymywać stałą wilgotność |
| Dezynfekcja powierzchni | spryskać z ok. 30 cm, pozostawić do wyschnięcia |
Dlaczego użytkownicy lubią VELODES SILK? Gliceryna i brak „lepkości”
W praktyce dezynfekcja rąk bywa odczuwalna jako wysuszanie i dyskomfort. W przypadku VELODES SILK- SYSTEM ZAMKNIĘTY 1L producent zadbał o to, by zabieg był bardziej przyjazny – preparat jest łagodny dla skóry (pH) i zawiera glicerynę, czyli składnik wspierający pielęgnację.
Do tego dochodzi komfort użytkowania: preparat ma zapobiegać uczuciu lepkości dłoni, co jest szczególnie istotne w pracy, gdzie po dezynfekcji wykonuje się kolejne czynności wymagające sprawności.
Całość jest przygotowana tak, aby działanie było szybkie, a procedury łatwe do wdrożenia – bez zgadywania, ile produktu użyć i jak długo wcierać.
Gdzie sprawdzi się najlepiej? Medycyna, żywność i obiekty publiczne
VELODES SILK- SYSTEM ZAMKNIĘTY 1L jest wskazany do zastosowań w obszarze medycznym, w sektorze żywnościowym oraz w warunkach przemysłowych i domowych. Może być też wykorzystywany w zakładach użyteczności publicznej, gdzie higiena rąk i powierzchni jest kluczowa.
Producent zaznacza również, że produkt jest jako wyrób medyczny do stosowania przez profesjonalnego użytkownika. Dzięki temu lepiej pasuje do miejsc, gdzie procedury są prowadzone w oparciu o standardy i wymagania sanitarne.
Jeśli szukasz preparatu, który łączy skuteczność przeciw drobnoustrojom z przyjemniejszym odczuciem na dłoniach, VELODES SILK- SYSTEM ZAMKNIĘTY 1L stanowi praktyczny wybór do codziennego stosowania.
- Higieniczna dezynfekcja rąk: 2 x 3 ml w 30 sekund (wg EN 1500)
- Chirurgiczna dezynfekcja rąk: 2 x 3 ml w 3 minuty (wg EN 12791)